websity
aquamaniainfo@gmail.com
Пн - Сб: 9:00 - 19:00

В коршику пусто!

Зберігання човна пвх в зимовий період

  • 28 09 2018

Щоб надувний човен прослужив довго, при цьому не втратив початкової якості, необхідно дотримуватися основних правил зберігання. Варто розуміти, що матеріал, з якого виготовлена ​​будь-яка модель, має властивість деформуватися під впливом різних факторів. Щонайперше йдеться про температуру, а також – спосіб розміщення виробу. Також надувні човни псуються досить швидко в тому випадку, якщо на їхню поверхню потрапляє волога. Головне, щоб човен був вимитий від залишків прикормки та інших джерел запаху, щоб унеможливити бажання гризунів пообідати.

Як зберігати човен пвх: основні рекомендації

Перша порада, яку надають фахівці, стосується очищення поверхні від будь-яких забруднень. Бажано уникати мийних засобів з сильнодіючими хімічними реагентами, і скористатися звичайним милом. Ще одне правило, яке не вимагає обговорення, – необхідність насухо висушити поверхню човна. Це пояснюється наступним:


  • незворотна деформація, якщо залишиться вода. Якщо між складками виробу буде знаходитися будь-яка рідина, вона вплине на форму човна ПВХ навіть без факту зміни температури;
  • вихід моделі з ладу внаслідок залишку води при низькій температурі. Варто відзначити, що при таких умовах псується навіть набагато щільніший матеріал, ніж полівінілхлорид;
  • залишок плям і розводів. Недостатньо просушеним перед зберіганням човном також неприємно користуватися з естетичної точки зору.

Особливу увагу при очищенні варто приділяти важкодоступним місцям – складкам і стикам на поверхні. Щоб не пропустити забруднення у вигляді піску і залишків рослин рибалки радять використовувати спеціальну щітку, яку можна придбати в будь-якому спеціалізованому магазині. На практиці можна застосовувати будь-яку щітку з ворсом середньої жорсткості. Також важливо підібрати модель зі зручною ручкою для можливості швидкого і якісного очищення.

Як зберігати човен пвх взимку?

Основна помилка, яку допускають недосвідчені рибалки при зберіганні виробу – це просушування в складеному вигляді. В ідеалі човен необхідно надути, і за сухої теплої погоди розмістити на вулиці. Як правило, таку процедуру реально зробити до кінця вересня. Однак, крім очищення, важливо дотримуватися основних правил зберігання човна взимку:

  • Температурною межею зберігання човна з полівінілхлориду є відмітка -20 ° С. Однак бажано, щоб модель все ж зберігалася при плюсовій температурі. Це захистить виріб не тільки від зношування, а й від появи плям на поверхні. З іншого боку, температура зберігання човна ПВХ не повинна перевищувати + 15-20 ° С, що гарантує довговічність моделі.
  • Варто приділити увагу аксесуарам. Весла, шланг насоса, а також інші деталі повинні бути промиті і висушені так само ретельно, як і основний виріб. Фахівці рекомендують уникати зберігання весел в безпосередній близькості до човна, щоб уникнути можливого скупчення вологи, а також – обмерзання. Однак про цей бік питання не варто турбуватися, якщо ви будете зберігати човен виключно при плюсовій температурі.
  • Необхідно правильно скласти виріб. Якщо ви маєте в своєму розпорядженні достатньо місця, де можна повністю не складати човен, попередньо залиште в ньому трохи повітря. Якщо ж місце обмежене, акуратно складіть плавальний засіб, намагаючись уникати утворення різких перегинів. При цьому бажано не випускати повітря з балонів повністю.

Чи можна зберігати човен ПВХ на морозі? Так, але якщо ви плануєте зберігання моделі при мінусовій температурі, згортати човен не рекомендується. Це може привести до утворення складок на місцях згинів, які згодом вже неможливо буде усунути. Що стосується човнів "Аква Манія", то при впливі плюсової температури складки зникають (завдяки використанню високоякісних матеріалів при виготовленні виробів). Якщо при цьому човен буде перебувати на сильному морозі, матеріал стане менш еластичним (до потрапляння в плюсову температуру). Цей фактор необхідно враховувати при організації зберігання виробу. У разі якщо човен вже якийсь час зберігається на морозі, його положення категорично не можна міняти до настання плюсової температури.


Як зберігати човен пвх взимку в гаражі?

Оскільки виготовлений засіб апріорі займає чимало місця, найчастіше його розташовують саме в гаражі. В таких умовах досить складно забезпечити постійне підтримання необхідного температурного режиму. Проте неправильне зберігання човна з полівінілхлориду може означати те, що він вийде з ладу дуже швидко. Саме тому його господареві варто звернути увагу на наступні рекомендації:

  • вимоги виробника. Всупереч загальноприйнятим рекомендаціям кожен виріб має особливі вказівки, що стосуються умов використання, від свого виробника. Наприклад, максимально міцні човни можуть без особливої ​​шкоди зберігатися навіть при температурі в -50 ° С, однак якщо при цьому вони знаходяться під стелею. З іншого боку, деякі вироби безповоротно деформуються вже при -5 ° С. Човни "Аква Манія" виконані з високоякісного п'ятишарового армованого матеріалу, зберігати їх можна навіть при температурі – 50 ° С;
  • відхилення в бік плюсової температури. Плюс зберігання виробу в таких умовах в тому, що ви можете змінювати положення човна в будь-який час. Проте якщо в вашому гаражі знаходяться джерела тепла, постарайтеся розташувати виріб з ПВХ максимально віддалено від них. Пам'ятайте, що в іншому випадку проклеєні шви можуть просто розплавитися;
  • своєчасне складання човна. Якщо постійна температура в вашому гаражі взимку приблизно дорівнює 0 ° С, то в цьому випадку матеріал, з якого виготовлено виріб, застигає. Це говорить про те, що користувач вже не зможе поміняти положення човна з ПВХ навіть при сильному бажанні.

Крім дотримання всіх вищевказаних вимог, стежте за тим, щоб приміщення, в якому зберігається виріб, провітрювалось досить часто. Це також допоможе запобігти зношуванню тканини. Теоретично забороняється розташовувати будь-які предмети на поверхні човна ПВХ під час зберігання. Категорично заборонено розміщувати важкі речі, бо це може привести до виходу човна з ладу.


Як правильно скласти човен пвх?

Окрему увагу варто приділити самому моменту складання. Професіонали рекомендують робити це за межами приміщення: на свіжому повітрі, де є достатньо простору. Загалом на складання човна з полівінілхлориду може піти досить багато часу, оскільки всю операцію бажано робити неспішно. Обов'язково скористайтеся наступними порадами:

  • Краї моделі – балони потрібно скласти у напрямку до центру. При цьому необхідно стежити за тим, щоб за краями не утворювалося будь-яких складок.
  • Щоб скласти човен дійсно рівно, потрібно орієнтуватися на спеціальну гумову лінію. Вона знаходиться на дні виробу і, відповідно, йде перпендикулярно до бортів. У складеному вигляді вони не повинні виходити за цю лінію.
  • Бічні частини плавального засобу згортаються по типу рулону. Водночас носову частину потрібно зберігати в рівному вигляді, оскільки в іншому випадку вона буде витягатися в висоту. Вигин цієї частини човна, як і всього виробу, повинен збігатися.

Після того як ви згорнули модель, потрібно стягнути її за допомогою строп. Вони, зазвичай, не продаються в комплекті, тому їх потрібно купувати окремо.

Як правильно скласти човен пвх з транцем?

У нашому випадку транець – це досить щільна частина, навколо якої дуже зручно складати матерію. Проте зберігання човна з такою деталлю вимагає дотримання наступних нюансів:

  • Поверхня, на якій ви будете складати човен, повинна бути максимально рівною. Це не тільки значно прискорить весь процес, але і позитивним чином вплине на стан виробу. Краще згортати човен на траві, ніж на голій землі.
  • Борти човна накладаються на транець, тобто, центр виробу. При цьому згини повинні знаходиться на краю згаданого транця. Балони необхідно складати у напрямку від нього.
  • Складку балона потрібно заправляти під транець, при цьому притримуючи його однією рукою. На цьому етапі потрібно випустити практично все повітря.

Пам'ятайте про те, що балон практично ні за яких умов не може виступати за межі транця. Якщо всі умови виконані правильно, можна переходити до закриття клапанів. Один з останніх кроків – розправити тканину в зоні утворення складок, оскільки при складеному човні у вас більше не буде такої можливості. Повітря, що залишилося, необхідно відкачати за допомогою помпи.