Спальний мішок зимовий

Як вибрати і купити спальні мішки для зимового сезону

Для активного відпочинку на природі обов’язково знадобиться спеціальне екіпірування. А якщо йдеться про ночівлю, в екіпіровку обов'язково входить облаштування теплого, комфортного і безпечного місця для ночівлі. Вибираючи, який зимовий спальний мішок купити в похід, більшість мандрівників стикаються з дилемою – взяти максимально теплий або максимально легкий спальник. З одного боку хотілося б мінімізувати вагу, щоб не обтяжувати спину надмірним тягарем, але необхідно подбати і про те, щоб відчувати себе комфортно під час сну.

Як правильно і грамотно підібрати оптимальне співвідношення параметрів ваги і тепла спального мішка? Навіть надлегкий спальник все одно виявиться однією з найбільш об'ємних речей в рюкзаку туриста, якому прийдеться ночувати в наметі або просто неба в негоду. Завдання вибрати і купити дійсно зручний і ефективний зимовий спальний мішок перетворюється в першочергове для кожного любителя екстремального відпочинку і туризму.

Види і особливості зимових спальних мішків

Існує всього два основних типи конструкцій зимових спальників – це спальник-ковдра і мішок у формі кокона. Туристи вирішують, який з них купити, орієнтуючись на цілі подорожі і стиль походу.

  1. Зимовий спальник-ковдра – це мішок, виконаний у формі прямокутника. Він оснащений блискавкою з трьох сторін. Якщо блискавку повністю розстебнути, спальний мішок перетвориться в ковдру. Можна за бажання купити варіант з двома бігунками на застібках, які, з'єднуючись разом, утворюють спальне місце для двох (взагалі, в з'єднаних спальниках можуть з комфортом розміститися і три людини). Така функція трансформації призначається для спільних екстремальних походів, де є ризик, що подорожніх застануть наднизькі температури і складна ситуація, наприклад, ночівля в снігу або на вершині гори в льодовиках.
  2. Зимовий спальний мішок-кокон анатомічної конструкції за формою нагадує витягнуту трапецію (звужується вниз до ніг) і відкривається за допомогою застібки з двосторонніми замками з захистом від защемлення тканини. Такий мішок комплектується, як правило, додатковими липучками і стяжками, має капюшон з утепленим коміром. Призначений він тільки для однієї людини. У порівнянні зі спальником-ковдрою габарити кокона менші (а ціна вища), і навіть при використанні того ж принципу подвійного кріплення, три людини не помістяться в спареному комплекті. Вважається, що чим більше застібок в спальнику, тим краще, але майте на увазі – головне, щоб вони були герметичні, не пропускали вологу і холод.

Кожен варіант має свої переваги і недоліки. Кокон стане оптимальним варіантом для високогірного туризму і альпінізму, але ті, хто любить крутитися уві сні і потребує вільному просторі, можуть відчувати дискомфорт, їм краще купити зимовий спальний мішок-ковдру.

Рекомендації щодо вибору відповідних моделей зимових спальників

Спальний мішок для зими призначається для використання при температурі від мінус 7 до мінус 20 градусів за Цельсієм, але в продажу можна знайти і купити професійні моделі для екстремально низьких температур.

Завдання зимового спальника – створити всередині комфортний режим і підтримувати його протягом 7-10 годин. Середня вага моделі становить 2 і більше кг. Багато в чому цей показник залежить від:

Щоб збільшити вільне місце в туристичному рюкзаку, де його завжди бракує, спальний мішок складається в спеціального чохла і фіксується за допомогою ременів-стяжок.

Зимовий спальний мішок може бути пуховим або синтетичним, залежно від шару наповнювача. Пуховики довгий час були лідерами з продажу, поки гостру конкуренцію їм не склали більш демократичні за ціною синтетичні моделі з прекрасними теплоізоляційними властивостями. Треба визнати, у натурального пуху були суттєві недоліки – тривале висихання, поглинання вологи, потреба у вкрай делікатному очищенні, та ще й висока ціна.

Досвідчені туристи рекомендують купити такий екземпляр, де внутрішня підкладка буде з натуральних матеріалів, оскільки повністю синтетичні тканини не будуть пропускати вологу, через що всередині буде накопичуватися піт. Це загрожує не тільки великим навантаженням спальника, а й створенням небезпечного бактеріального середовища. Добре, якщо спальний зимовий мішок має оболонку з повітропроникної зносостійкої і міцної синтетичної тканини, а ось внутрішня оббивка повинна мати хоча б 80% натуральних волокон в складі.

Для зими бажано купити моделі з міцною блискавкою, виготовлені не з металу (тоді вона не застрягне при сильних морозах). В пріоритеті є тракторні застібки-блискавки з великими елементами і двома бігунками.

websity
aquamaniainfo@gmail.com
Пн - Сб: 9:00 - 19:00

В коршику пусто!

Спальний мішок зимовий
Показувати:
Сортувати:
Фильтры
Фільтр товарів
Сезонність:
Виробник
Тип Спальника
Сезонність
Наявність Капюшона
Стать
Температура Комфорту
Вага Спальника
Матеріал
ЧОМУ КУПУЮТЬ У НАС
Ми - офіційний Дилер
Гарантія якості
Широкий асортимент
Консультація фахівця
Відправлення без передоплати
Товари зі знижкою