Весла для байдарки

Купити весла для байдарки — основні вимоги та критерії вибору

Професійні спортсмени рекомендують вибирати весло для байдарки не менш прискіпливо, ніж сам човен, і ця порада має серйозні підстави. Головні фізичні зусилля, які ви докладатимете під час водного походу – це веслування. Неможливо і підрахувати, скільки разів протягом маршруту вам доведеться змахувати веслами. Якщо байдаркове весло легке, зручне і підібране строго під ваш стиль веслування, ви уникнете надмірної напруги, больових відчуттів у руках, плечах і зможете повноцінно насолоджуватися активним відпочинком.

Міцність та довговічність виробу буде повністю залежати від якості матеріалу та вашого дбайливого до нього відношення. Якщо купити весло для спортивної байдарки з порівняно тендітного пластику, воно може швидко пошкодитися про каміння на порогах, тому завжди краще мати запасну лопать і брати її з собою в похід. Сучасні моделі, виконані з алюмінію та композитних матеріалів, за міцністю не поступаються традиційним алюмінієвим, але мають меншу вагу.

Габарити лопаті та вага спорядження – що залежить від цих параметрів

Відповідно до розмірів лопатей байдаркові весла поділяються на три типи:

З тією ж акуратністю слід підходити і до вибору ваги. За інших рівних параметрів, чим меншою буде вага, тим краще для весляра. Чим пояснюється це?

За статистикою, кожен пройдений на веслах кілометр вимагає від спортсмена зробити 625 гребків. Відповідно, проходячи по воді 15 км на день, ви зробите майже 10000 гребків, щоразу піднімаючи, опускаючи та протягуючи по воді половину ваги весла. Якщо середня вага інвентарю становить 1,3 кг, неважко підрахувати, що за день у ваших руках виявиться 3850 кг. Навіть з легким туристичним веслом, яке важить менше кілограма, за дві-три години активної прогулянки водою ви приймете навантаження не менше 1800-2000 кг. Погодьтеся, маса більш ніж пристойна.

Досягти зниження ваги без втрат у міцності та довговічності дозволяє правильний вибір матеріалу виготовлення. Чим якісніше і легше весло для спортивної байдарки, чим вищі гідродинамічні властивості його лопатей, тим воно буде дорожчим.

Які байдаркові весла можна купити – порівняємо матеріали виготовлення

Раніше основним матеріалом виготовлення весел для байдарок було дерево. Дерев'яні моделі зустрічаються і сьогодні, але скоріше вже з розряду екзотичних. Купити їх дешево не вийде, особливо якщо йдеться про вироби ручної роботи. Ціна їхня, як мінімум, у 2-3 рази вища, ніж на фабричні вироби з алюмінію та композитних матеріалів. Треба відзначити, що деревина вимагає до себе особливого відношення як у використанні, так і в плані зберігання і транспортування.

Сучасний інвентар повинен відповідати високим вимогам і мати гідні експлуатаційні характеристики. Хорошим вибором буде рішення купити байдаркове весло з алюмінієвим шафтом та лопатями з поліетилену. Ціна таких виробів є цілком демократичною, але технологія виготовлення не дозволяє робити лопаті складних форм. Алюміній при серйозному ударному навантаженні швидше за все не зламається, але може деформуватися. Знаючи про це, доцільно купити та брати із собою запасне весло.

Дорожчий інвентар роблять із композитних матеріалів, таких як карбон, кевлар, скловолокно та їхніх комбінацій. Байдаркове весло топ-класу, наприклад, при довжині 220 см може важити лише 650 г, що вдвічі менше, ніж середнє рекреаційне. Але й вартість його виявиться захмарною – 400-600 USD.

Як вибрати відповідне весло для байдарки з урахуванням конструкції моделі та зросту весляра

Насамперед необхідно чітко визначитися з призначенням весел та особливостями стилю. Наступним критерієм стане вибір довжини. Виробники зазвичай пропонують весла з лопатями однієї форми, але різних розмірів, щоб веслярі різного росту могли підібрати для себе оптимальний варіант. Оптимальна довжина безпосередньо залежить від зросту людини:

У продажі є телескопічні моделі з регулюванням довжини — це відмінний вибір, якщо, наприклад, потрібно поекспериментувати з розмірами або веслувати буде кілька людей із відчутною різницею в зрості. Мають попит у користувачів, поряд з цільними, і розкладні моделі. За відгуками, цілісні весла мають перевагу в міцності, але можуть виникнути деякі складнощі з транспортуванням. Розбірні частіше вирішують купити як запасні, на випадок, якщо основне буде пошкоджено в поході.

websity
aquamaniainfo@gmail.com
Пн - Сб: 9:00 - 19:00

В коршику пусто!

Весла для байдарки
Показувати:
Сортувати:
Фильтры
Фільтр товарів
ЗА ТИПОМ:
Ціна, грн
Виробник
ЗА ТИПОМ
ЧОМУ КУПУЮТЬ У НАС
Ми - виробник
Продаж продукції без посередників
Гарантія якості
Консультація фахівця
Відправлення без передоплат
Товари зі знижкою