В коршику пусто!

Як підібрати весла для човнів: рекомендації

 • 28 12 2020

Про купівлю весел для надувного човна доводиться міркувати з різних причин. Можливо, ви ще не купили алюмінієві весла для нового човна, а хтось втратив їх на рибалці, можливо, зносилися лопаті або необхідний запасний комплект. У нашій статті рибалки та мисливці, поціновувачі активного відпочинку на воді зможуть ознайомитися з цікавою інформацією про типи весел і лопатей для різних видів човнів.

Весла для надувних човнів ПВХ: важливі параметри

Для гребних човнів алюмінієві весла є основним засобом пересування. Для моторних і веслово-моторних плавзасобів – додатковим. За умови гарного балансування весел вдається розігнатися і досягти швидкості 5-6 км / год. Однак, за будь-яких обставин без них не обійтися, а іноді це і небезпечно.


Технічні характеристики алюмінієвих весел для надувних човнів повинні відповідати низці вимог.

 • Надійність, зносостійкість – оптимальне поєднання пружності і міцності, щоб можна було за потреби відштовхнутися від річкового дна.
 • Функціональність і тип лопатей – вибір слід робити з урахуванням водойми.
 • Довжина алюмінієвого весла – вибирається залежно від розмірів човна.
 • Невелика маса разом з лопатями – з легкими алюмінієвими веслами знадобиться набагато менше фізичних зусиль при веслуванні.

Важливий момент – індивідуальні характеристики. Необхідно враховувати власні фізичні дані і робити остаточний вибір, виходячи з особистої зручності і комфорту. Алюмінієве весло має зручно поміщатися в руці, в процесі греблі не має викликати дискомфорт. Високому рибалці буде зручніше гребти довгими веслами.

Алюмінієві весла для човна – рух без мотора

Приблизно 12 тисяч років тому у наших предків з'явилися перші гребні човни, які виготовлялися з деревини, шкур тварин, натягнутих на кістяний каркас. Човни надувні ПВХ – чудовий винахід сучасності. На них можна ходити у водоймі за допомогою мотора або весел, а не тільки по мілководдю, відштовхуючись від дна жердиною, як в давні часи.

У разі відмови двигуна, за допомогою весел можна приводити човен в рух і забезпечувати йому маневреність. Крім того, у рибалки без них не вийде тихо переміщатися по воді. Алюмінієві весла – просто незамінний аксесуар для моторних і гребних надувних човнів ПВХ. Великою популярністю користуються алюмінієві весла для надувних човнів, а також виготовлені з карбону, деревини, склопластику.

 • Дерев'яні весла на воді виглядають дуже органічно, стійкі до ударів, ними зручно відштовхуватися. Однак, для деревини потрібен спеціальний догляд, також виникають складнощі при транспортуванні.
 • Відповідний легкий матеріал – склопластик, однак через невисоку міцність застосування його обмежене.
 • Оптимальним сучасним варіантом є легкі алюмінієві весла – довговічні, вологостійкі, не піддаються іржі.

На сайті суднобудівної компанії Aqua Mania ви зможете вибрати і купити окремо лопаті і весла для надувних човнів ПВХ, ергономічні з привабливим дизайном, за доступною ціною.

Алюмінієві весла для надувного човна: конструктивні особливості

Складається весло з трьох конструктивних частин – руків'я, лопаті і веретена. За ручку беруться руками при веслуванні. Оскільки алюмінієві весла часто губляться у воді, їх роблять непотоплюваними. Для ергономічності ручку алюмінієвого весла обробляють спеціальною гумою. Руків'я алюмінієвих весел буває прямим або вигнутим.

За допомогою спеціальної манжети алюмінієве весло фіксується в кочеті. Щодо конструкції, то алюмінієві весла бувають цільні жорсткі і розбірні. У збірних конструкціях застосовують різні матеріали, наприклад, лопату з протиударного пластику і алюмінієвий держак.


Нерозбірні вироби дуже міцні, їх використовують на легких одномісних човнах або як запасний комплект на моторках. Розбірні алюмінієві весла найбільш популярні, хоча важать дещо більше. Для надувних човнів оптимальним варіантом є алюмінієві розбірні моделі, компактні для зручного розміщення в човні, зручні в транспортуванні.

У телескопічних алюмінієвих веслах регулюється довжина, вони зручні при перенесенні – легко поміщаються у звичайний рюкзак. Існують багатофункціональні конструкції, наприклад, весло-багор, оснащене спеціальним гачком.

Лопаті: технічні характеристики

Найширшою частиною алюмінієвого весла є лопать. При веслуванні лопать захоплює і відштовхує воду, завдяки чому човен отримує прискорення. Від того, наскільки правильно підібрані лопаті, залежить комфорт керування човном, маневреність і докладені зусилля при веслуванні. Є моделі лопатей, розроблені для тривалого плавання. При глибокому зануренні лопатей в воду збільшується відштовхування. Для уповільнення руху досить просто підняти лопаті вище.

Згодом навіть найміцніші лопаті можуть зноситися або злетіти. Удари лопатей об каміння або перешкоди в воді, прямі сонячні промені, перепади температур – всі ці фактори призводять до зносу лопатей. За потреби заміни лопатей слід звертати увагу на їхній тип, діаметр руків'я, призначення, матеріал виготовлення.

Якщо попередні лопаті при веслуванні вас цілком влаштовували, можна купити аналогічну модель відповідного розміру. В інших випадках слід виміряти діаметр ручки і відстань від центру кнопки, що фіксує лопать, до краю. Слід враховувати загальну довжину алюмінієвого весла разом з лопаттю, про це розповімо далі в статті. Не можна використовувати лопаті, які за розмірами не відповідають руків'ю, це загрожує серйозними проблемами.

За формою лопаті бувають декількох видів:

 • Вузькі лопаті – підходять для переміщення на човні у вузьких місцях, по спокійній воді, відштовхування від берега.
 • Лопаті широкі – хороший варіант для великих річок, відкритих водойм, допомагають розвинути швидкість човна.
 • Ложкоподібні лопаті – специфічні за формою, забезпечують хороше захоплення води при веслуванні. Поглиблені лопаті частіше використовують при сплавах на байдарках. 
 • Круглі лопаті – підходять для маленьких човнів.

Виготовляють лопаті переважно з ударостійкого пластику, який здатний витримувати удари і термічні навантаження. За кольором лопаті зазвичай чорні або сірі, але можуть бути й інші яскраві відтінки. Щоб посилити жорсткість, всередину лопатей закачується піноматеріал.


Пропорції довжини алюмінієвих весел для надувних човнів

Існує чітка прив'язка довжини алюмінієвого весла до ширини човна. Мінімум – ширина плавзасобу, максимум – плюс 15% від ширини. Цьому є цілком звичайне пояснення – короткі алюмінієві весла підходять для невеликих заплав, заростей очерету, вузьких місць. У відкритих водоймах, на глибоких річках, де потрібно оперативно переміщатися з одного місця на інше, потрібні довші моделі. Швидко набрати хід на відкритій воді можна тільки з довгими алюмінієвими веслами з широкими лопатями.

 • 1,4 м-1,5 м – для надувних човнів завдовжки 1,9 м-2,8 м.
 • 1,6 м – підходять для човнів 2,7-3,6 м.
 • 1,8 м-2 м – для великих човнів завдовжки понад 3,6 м.

Зазвичай алюмінієві весла використовують, щоб керувати човном, маневрувати. Але, якщо на шляху зустрічається перешкода або заважають густі рослини, потрібно обійти перешкоду, то на допомогу прийде весло. Тому для виходу з нестандартних ситуацій в човні завжди повинен бути запасний комплект, а не тільки на випадок несправності мотора.

Кріплення для алюмінієвих весел: опорні, безопорні

Весла можуть встановлюватися на борт човна або бути безопорними. На надувних суднах безопорні конструкції зазвичай не використовуються, вони призначені для сплаву на байдарках. На інших човнах – металевих, алюмінієвих, гумових для монтажу використовують кочети з нарізним сполученням і фіксатором.

Для експлуатації в зимово-осінній період кочети виготовляють зі спеціального пластика, стійкого до низьких температур. Під час переміщення на моторці, коли в веслах нема потреби, їх фіксують на борту човна за допомогою спеціальних тримачів.

Сертифіковані весла для гумових надувних човнів в Aqua Mania

При купівлі човна ПВХ з транцем (без транця) в комплекті можна придбати пару алюмінієвих весел, які знадобляться навіть для моторного човна. Коротко узагальнюючи зазначені характеристики і особливості, можна зробити певні висновки:

 • Варто обирати легкі алюмінієві розбірні конструкції з пластиковими лопатями.
 • Довгі алюмінієві весла дозволяють швидко набрати швидкість, але керувати ними складніше.
 • Власники надувних човнів часто купують весла з плоскими лопатями.
 • Ціни на алюмінієві весла залежать від габаритів виробу – чим довші, тим дорожчі. На вартість також впливає конструкція – розбірна або ні, тип матеріалу.
 • Алюмінієві весла і лопаті можна виготовити під замовлення, але такий варіант коштує дорожче.

Замовити і недорого купити сертифіковані алюмінієві весла і лопаті можна у виробника човнів ПВХ – компанії «Аква Манія». Оперативна доставка по всій Україні – до Києва, Вінниці, Львова, Харкова.