websity
aquamaniainfo@gmail.com
Пн - Сб: 9:00 - 19:00

В коршику пусто!

Вибираємо ехолот для риболовлі з човна-ПВХ

Ті, хто не мислить свого життя без риболовлі з човна, присвячують улюбленому хобі чимало часу і сил, докладаючи всіх зусиль, щоб зробити рибну ловлю ще більш результативною, комфортною і приємною. Серед необхідного спорядження і численних корисних аксесуарів для рибалки ехолот – пристрій абсолютно незамінний. Одні наважуються на таку купівлю спонтанно, а іншим достатньо один раз побачити навігаційний прилад у дії, щоб зрозуміти – риболовля з ехолотом вже ніколи не буде такою, як колись, тепер вона виходить на якісно новий рівень.

У цій статті ми розглянемо, чому саме такий корисний рибальський сонар, як правильно вибрати його з урахуванням умов експлуатації і індивідуальних вимог, де в Києві, Харкові та інших містах України можна купити брендовий ехолот з максимальною вигодою.


Ехолот для риболовлі з човна ПВХ – які переваги він забезпечує

Рибальський ехолот – це навігаційний прилад (гідролокатор), створений для дослідження рельєфу дна і визначення глибини водойми. На що ще здатний ехолот, наскільки широким буде його функціонал – залежить від конкретних технічних параметрів кожної моделі.

Коли ви просто дивитесь на воду з човна, ніяких відомостей про глибину, наявність корчів на дні, рибних косяків тощо ви не можете отримати. Але рибальський ехолот на всі нагальні для рибалки питання може дати швидкі, точні і вичерпні відповіді. При цьому вам не обов'язково вибирати найкращий і найдорожчий прилад. Навіть бюджетний сонар, вартість якого невисока, цілком впорається з ключовими завданнями.

Виділимо основні переваги ехолота під час риболовлі з човна ПВХ:

  1. Можливість ретельно досліджувати дно водойми. Рибальський ехолот дає достовірну інформацію про всі об'єкти, розташовані на дні. При риболовлі на незнайомій водоймі це особливо цінна інформація.
  2. Можливість виявити місця скупчення риби. Окремі ехолоти (ціна яких уже вища за бюджетну) здатні не тільки виявляти рибні косяки, але і реєструвати розмір окремих особин.
  3. Складання і збереження карт рельєфу дна з прив'язкою до місцевості. Вартість такого ехолота в магазинах Києва або Харкова теж не буде низькою, але зате всього один раз відсканувавши дно, зникне потреба у повторних дослідженнях рельєфу.
  4. Значна економія часу і сил, які при звичайній риболовлі були б витрачені на промацування дна і визначення потенційно перспективних для риболовлі з човна точок.

Асортимент інтернет-магазину aquamania.ua дозволяє вибрати і купити як ехолоти для поверхневого сканування, так і багатофункціональні прилади з тривимірним інтерфейсом і можливістю експлуатації в нічному режимі.


Як вибрати ехолот – принципи, особливості, нюанси

Відкладемо поки оцінку функціоналу пристрою і звернемо увагу на три важливі моменти, які, на думку фахівців, повинні спричинити важливий вплив на вибір.

  1. Розмір дисплея ехолота і його роздільна здатність. Від цих параметрів багато в чому залежить точність даних та їх комфортне сприйняття. Інформація на маленькому екрані може виявитися недостатньо розбірливою і чіткою, доведеться підключати фантазію, щоб зробити висновки.
  2. Спосіб кріплення і захист від вологи. На практиці ехолоти найчастіше надходять в ремонт в розбитому вигляді або після утоплення. Це говорить про те, що слід відразу задуматися про мінімізацію людського фактора і подбати про надійне кріплення ехолота на борту човна ПВХ.
  3. Потужність сигналу і кут сканування. Чим більші ці параметри, тим точніші дані може отримати рибалка, і тим більшою виявиться площа огляду. Потужність приладу дуже важлива при вилові риби в каламутній воді або на значній глибині. Вона впливає також і на деталізацію рельєфу дна. Ціна рибальського ехолота в магазинах безпосередньо залежить від зазначених факторів.

До цих трьох критеріїв вибору необхідно додати ще кілька. Щоб розібратися в солідному асортименті ехолотів, представлених на ринку України, обов'язково вивчіть і такі параметри пристроїв:

  • чутливість приймача (низькі показники чутливості ловлять хвилі не дуже добре, а надто чутливі створюють перешкоди, так що краще вибирати середні параметри);
  • частота роботи перетворювача (тут теж важливо відшукати середні значення, щоб отримати чітке і яскраве зображення, не жертвуючи глибиною сканування);
  • кількість променів (впливає на бюджет і площу об'єкта сканування дна, хорошим варіантом вважається 2-4 промені);
  • виробник (довірте свій вибір перевіреним, солідним виробникам з бездоганною репутацією на ринку).


Ехолоти в каталозі нашого інтернет-магазину відрізняються технічними параметрами, які обумовлюють різницю в їхніх можливостях. Для лову риби на просторих озерах і широких річках кращий ехолот – це модель з не дуже високою частотою і хорошим кутом променів, маленький кут і висока частота – параметри сонара для лову на вузьких водоймах. Якщо ви зацікавлені в активному пошуку риби, краще купити як мінімум двопроменевий варіант з кутом не менше 50 °.

Знайти свій пристрій в морі пропозицій вам допоможе огляд виробників сонарів і топових моделей – лідерів продажів.

Кращі виробники ехолотів для риболовлі з човна

  1. Lowrance. Достойний виробник ехолотів для спортивної риболовлі в широкому асортименті – від спрощених сонарів зі стандартним функціоналом до пристроїв з високою деталізацією картинки підводного світу. Ціна на якісні інноваційні ехолоти Lowrance влаштовує справжніх поціновувачів риболовлі, які обирають сучасні мультидисплеї з сенсорним управлінням. Більшість моделей в лінійці бренду мають круті корисні функції – поліпшене придушення шумів, температурні сенсори, підтримку широкого діапазону частот, технологію CHIRP тощо. Найбільш популярною у споживчої аудиторії сьогодні є серія Hook, створена для локацій до 305 метрів з функцією автоматичного відстеження риби. Багатофункціональні надійні і ефективні девайси дають максимально чітке зображення в будь-яких умовах.
  2. Garmin. Цей популярний бренд пропонує своїм клієнтам неймовірно широкий модельний ряд ехолотів в різних цінових категоріях. Всі сонари Garmin відомі високою чутливістю, якісними випромінювачами і прекрасними дисплеями. До того ж вони зовнішньо привабливі, так що ваш новий девайс від Garmin буде не тільки корисним, але і красивим придбанням. На думку покупців, найбільш доступною за вартістю моделлю з GPS є Garmin STRIKER 4dv з чотирма променями. Ехолот має розширений функціонал, легко і комфортно кріпиться, споживає мінімум енергії, проникає променями на 533 метри в прісній воді і до 253 в солоній. Легкий і компактний прилад з малогабаритним дисплеєм можна купити порівняно недорого.
  3. Deeper. Ще один бренд, який користується заслуженою любов'ю покупців. Високоточні ехолоти компанії з вбудованими температурними датчиками демонструють ефективну безперебійну роботу в різних умовах – в прісній і солоній воді. Ваші шанси на багатий улов збільшені, завдяки використанню технології Smart Imaging. Огляд дна, як на долоні, покаже місця скупчення риби, так щоб ви могли коригувати розташування приманки. Бездротові ехолоти Deeper сканують швидко і управляються дистанційно. Серед портативних ехолотів Deeper лідер продажів – Smart Fishfinder 3.0. Це двопроменевий сонар з трансд'юсером і звуковим сигналом, впевнено функціонує в умовах від -20 до +40 °C. Точним і простим ехолотом можна користуватися для риболовлі з човна або з берега, а також з криги.


Для багатьох рибалок вирішальним моментом вибору є баланс між якісними характеристиками і ціною, але якою б привабливою не здавалася вартість приладу, не можна ігнорувати зручність його експлуатації. Російськомовне, інтуїтивно зрозуміле і логічне меню інтерфейсу – загальна перевага згаданих вище лідерів рейтингу симпатій споживачів. Інакше у рибалки виникають проблеми з перемиканням між інструментами, з настройками, з виявленням риби. Кращі ехолоти – це ті, з якими ви можете відразу спокійно і впевнено виходити на риболовлю. Встановити на човен, включити і запустити – всього три прості дії дозволяють розпочати роботу.