В коршику пусто!

Недорогий човен ПВХ: як зробити правильний вибір?

 • 30 11 2020

Риболовля, полювання, дайвінг, спортивні змагання, романтичні прогулянки, туристичні сплави – у кожного свої причини купити плавальний засіб і розсікати на ньому на воді довколишніх і віддалених водойм. Тому, коли приходить час «заводити мотор» переважна більшість любителів активного відпочинку на природі робить вибір на користь недорогого надувного гумового або ПВХ човна, купити який можна в інтернет-магазині «Аква Манія».

Однак серед величезного асортименту подібної продукції часом навіть бувалому користувачеві складно зробити правильний вибір, не кажучи вже про новачків, які здивовано обирають не найбільш вдалі варіанти виробів. Саме тому, щоб довгоочікуване придбання не розчарувало вас після першої ж експлуатації, до його вибору варто підійти виважено і відповідально, вивчивши не тільки ходові характеристики надувних гумових або ПВХ човнів, а й ознайомившись з корисними порадами досвідчених власників.


Недорогі надувні човни: якими вони бувають?

Щоб надувний гумовий або ПВХ човен, незалежно від того дешевий він або дорогий, став вашим вірним помічником і надійним другом на довгі роки, важливо в процесі його вибору, перш за все, зрозуміти, для яких цілей він вам потрібен – для підводного полювання, риболовлі, сімейного проведення часу або для спортивних змагань. Адже кожен з цих варіантів відпочинку передбачає свої вимоги до плавзасобу. Щоб в них розібратися, пропонуємо ознайомитися з основними видами недорогих гумових та ПВХ човнів. Отже, щонайперше, надувні плавзасоби систематизуються за класом руху. Виходячи з цього параметра, розрізняють:

 • недорогі гребні судна. Їхні ключові особливості – елементарна конструкція, компактні розміри і наявність розбірних алюмінієвих весел, що кріпляться на поворотні кочети. Однак з огляду на те, що пересуваються плавзасоби даного типу по воді завдяки весловій тязі, йти на них на далекі відстані не варто. Навпаки ці недорогі і компактні вироби – ідеальне рішення для неспішної романтичної прогулянки по сусідній річечці або для ранкової риболовлі в тихій заплаві водойми поблизу;
 • моторно-гребні плавзасоби. Їхня перевага полягає в тому, що вони оснащені навісним транцем, призначеним для встановлення двигуна. А це означає, що легким рухом руки ви зможете перетворити свій неспішний надувний гумовий або ПВХ-човен у жвавішу «конячку». Така особливість суден цього типу дозволить вам прекрасно поєднувати розмірений сімейний відпочинок на свіжому повітрі з більш активним дозвіллям – наприклад, з походами на далекі відстані;
 • моторні надувні (гумові або ПВХ) човни. На відміну від попередніх моделей, ці плавзасоби обладнані стаціонарним транцем, на якому кріпиться потужний двигун. Завдяки йому і забезпечується можливість стрімкого пересування на далекі відстані. Саме тому зупинитися на недорогих гумових або ПВХ моторках варто тим споживачам, які полюбляють швидкість та екстрим. Але якщо ви думаєте, що на цьому «муки» вибору закінчені, ви помиляєтеся. Адже моторизовані плавзасоби на сучасному ринку, в тому числі і в інтернет-магазині Aqua Mania, представлені кількома лінійками: серією плоскодонних і кільових човнів. Так, наприклад перший варіант виконання, який має плоске дно і відрізняється відносною дешевизною, прекрасно підійде для сплаву по річці в компанії рідних та близьких. Тоді як купівля судна другого типу, оснащеного спеціальним клиноподібним відсіком для забезпечення хорошої стійкості на воді, – чудова нагода вийти на глісер.


Ще один важливий класифікатор недорогих надувних гумових та ПВХ човнів, що передбачає їхній поділ на види, – пасажиромісткість. Тож, плавзасоби бувають:

 • одномісними – тобто розрахованими на одного пасажира. Вони характеризуються не тільки приємною ціною (дешево купити такий човен не є проблемою), але і компактністю в складеному вигляді, завдяки чому транспортувати їх поодинці в пункт призначення дуже легко. Якщо ви по-справжньому відпочиваєте, лише «з'єднуючись» з природою, то недорогий одномісний гумовий або ПВХ-човен – це те, що вам потрібно;
 • двомісними або тримісними. Ці плавальні засоби є дуже популярними серед сучасних споживачів. Однак який же з цих варіантів все-таки вибрати? Щоб це зрозуміти, варто задуматися про те, як і скільки осіб будуть користуватися судном. Ось, скажімо, якщо ви плануєте його використовувати для романтичного побачення «з вітерцем», в такому випадку доречно зробити вибір на користь недорогого двомісного човна ПВХ (гумового). Однак для риболовлі з товаришем він абсолютно не годиться. Адже крім вас двох, на борт доведеться помістити ще й кілька комплектів снастей, а згодом і весь ранковий улов. Для цих цілей ідеально підійде судно, розраховане на трьох пасажирів;
 • багатомісними. Вони призначені для чотирьох, п'яти, шести і більше осіб. Перш за все, надувні гумові або ПВХ човни цієї модифікації відрізняються великими габаритами (вони можуть бути завдовжки до 4,5 м). А це означає, що в них достатньо місця, щоб відправитися на водну прогулянку цілою родиною або дружною компанією.

Втім, яку б модель плавзасобу по класу руху і пасажиромісткості ви не вибрали, все одно ви не програєте. Адже перед вами відкривається свобода переміщення на воді. Тепер жодні вихідні або святкові дні не будуть схожими на інші.

Гумовий або ПВХ-човен дешево: який матеріал виготовлення вибрати?

Хоча гумові човни на ринку вже давно, а також славляться відносною дешевизною, однак потихеньку вони витісняються з ужитку аналогічними виробами з полівінілхлориду. І це цілком заслужено. Оскільки другі мають безліч незаперечних переваг:

 • по-перше, плавзасоби з ПВХ одночасно можуть похвалитися високими експлуатаційними якостями, хорошими ходовими характеристиками, а також презентабельним зовнішнім виглядом;
 • по-друге, недорогі надувні човни з ПВХ, на відміну від гумових, не бояться проколів. А все завдяки тому, що в їхній основі – спеціальний корд, який підсилює їхню структуру;
 • по-третє, судна з полівінілхлориду набагато простіше і зручніше транспортувати в пункт призначення. Але і дешевий гумовий, і недорогий ПВХ-човен легко складаються і поміщаються в сумку для перенесення (скаже багато хто). Безумовно, однак різниця у вазі між тією та іншою моделлю – досить відчутна. Так, плавзасіб з гуми в 1,5 раза важчий, ніж аналогічний виріб з полівінілхлориду.


Проте, який з цих варіантів надувних човнів – гумовий або ПВХ – обрати, вибір за вами. Якщо ж ви вирішите купити недороге, але практичне судно з ПВХ, обов'язково відвідайте інтернет-магазин Aqua Mania. Тут вони доступні у величезному асортименті.

Недорогий човен для риболовлі: як залишитися задоволеним покупкою?

Щоб надувний човен для риболовлі не тільки служив вам багато років, але і повністю відповідав вашим очікуванням, вибирати його варто, з огляду на наступні фактори:

 • величину водойми. Купуючи риболовецьке судно, насамперед важливо зрозуміти, на якій водоймі йому належить плавати. Так, наприклад, для лову риби на невеликій річці або озерці в довколишніх околицях ідеально підійде недорогий гребний човен ПВХ. У той час як для риболовлі на великих водосховищах або на великих річках з сильною течією краще купити моторизований плавзасіб;
 • умови риболовлі. Якщо вам до душі спокійна розмірена риболовля в тихих заплавах, то відмінним вибором для вас стане дешева плоскодонка. Тоді як любителям екстремальної риболовлі доцільніше зупинити вибір на судні з кілем, яке характеризується підвищеною стійкістю на воді і максимальними ходовими якостями.

Величезний модельний ряд надувних човнів ПВХ, який пропонує вітчизняний виробник – компанія «Аква Манія», дозволяє придбати надійний плавзасіб не тільки для риболовлі, полювання або прогулянкового туризму, а й для вирішення більш важливих завдань – патрулювання водойм, спортивних тренувань, рятувальних робіт тощо.