websity
aquamaniainfo@gmail.com
Пн - Сб: 9:00 - 19:00

В коршику пусто!

Який акумулятор вибрати для електромотора човна?

  • 24 09 2021

Якщо ви серйозно і надовго захопилися риболовлею, то знаєте, як воно – з нетерпінням чекати початку сезону, аналізуючи, що ще слід купити, продумуючи до дрібниць всі нюанси і мріючи про великий улов. Щоб повноцінно насолоджуватися своїм хобі, риболовлі (а також мисливці і просто поціновувачі активного відпочинку на воді) вважають за краще придбати надійний плавзасіб з мотором. Таке рішення забезпечить безліч переваг:

  • безперервний рух човна;
  • можливість запливати як завгодно далеко від берега;
  • свободу на будь-яких водоймах з максимальним комфортом.

Електромотори для човнів, зрозуміло, не будуть функціонувати без батареї, і ось виникає гостро актуальне питання – який акумулятор для електромотора купити.


Деякі рибалки заради економії планують використовувати звичайний автомобільний акумулятор, але, як показує практика, низька ціна батареї не виправдовує себе. Автобатареї не призначені для тривалої подачі постійного струму, плюс вони не витримають повної розрядки, що постійно відбувається при русі з електро-ПЧМ. Таким чином, вже після декількох виходів, пристрій виявиться непридатним для подальшої роботи. Економія виявляється більш ніж сумнівною.

Яким вимогам повинні відповідати акумуляторні батареї, призначені для маломірних суден

Щоб зробити правильний вибір, необхідно орієнтуватися на особливості майбутньої експлуатації, знати переваги різних видів устаткування. Основним критерієм вибору рибалка з готовністю визнає здатність пристрою безвідмовно працювати в умовах будь-якого рівня складності. Яким же повинен бути ідеальний акумулятор для електромотора від хорошого бренду:

  • легким, щоб не створювати відчутного додаткового навантаження;
  • компактним і зручним для транспортування;
  • абсолютно герметичним;
  • мати низький саморозряд;
  • володіти високою вібростійкістю;
  • стійким до впливу вологи і екстремальних умов експлуатації;
  • зберігати повною мірою свої робочі характеристики при хитавиці;
  • мати низькі вимоги до техобслуговування;
  • забезпечувати хоча б дві години автономного руху на максимальній швидкості.

Перед тим як вибрати і купити акумулятор для мотора човна, необхідно чітко визначити і врахувати:

  • для яких цілей і з якою періодичністю буде використовуватися плавзасіб;
  • який тип мотора на ньому встановлений;
  • чи будуть на батарею покладені інші функції крім запуску двигуна.

Види АКБ для мотора човна в продажу

Досвідчені користувачі прагнуть купити надійні електромотори і аксесуари, які не поступаються їм за якістю. А значить, потрібно вибрати безвідмовний у роботі тягову АКБ для свого маломірного судна. На ринку України не проблема сьогодні купити акумулятор для електромотора від достойного бренду за ціною виробника. В онлайн-каталогах офіційних дилерів завжди є прекрасний вибір – літійіонні акумулятори або літій-залізо-фосфатні, гелеві, а також інші варіанти.

Взагалі, АКБ для моторів бувають наступних видів – тягові, стартерні й універсальні.

  1. Тягові. Купити такий екземпляр – оптимальний вибір для невеликих човнів ПВХ. Вони прекрасно підходять для електромоторів підвісного типу, оскільки видають постійну напругу упродовж тривалого часу. Головна особливість тягових АКБ – здатність забезпечувати тривалу експлуатацію без підзарядки, адже у вас не буде можливості заряджати пристрій посеред водойми.
  2. Стартерні. Вони запускаються з використанням короткочасного струму, а коли прямі функції виконані, пристрій починає заряджатися для відновлення втраченої ємності. Якщо такі дії не повторюються регулярно, ресурс може швидко вийти з ладу. Стартерні АКБ використовуються переважно для двигунів внутрішнього згоряння, що запускаються за допомогою короткочасного струму.
  3. Універсальні. Ці варіанти підходять, в принципі, для будь-якого типу мотора. Вони можуть бути джерелом живлення або запускати двигун. З їхньою допомогою елементарно можна замінити обидва згаданих вище види устаткування.


Тягові акумулятори глибокого циклу – різновиди і особливості

Розглянемо докладніше види тягових батарей. Як випливає з назви, вони зобов'язані бути пристосовані саме під глибокий розряд. У продажу можна знайти як гелеві акумулятори для моторів човнів, так і літієві варіанти, при цьому у кожного є свої особливості і переваги.

  1. Свинцево-кислотні АКБ. Серед їхніх головних переваг потрібно відзначити відпрацьовану технологію і переробку, високий розрядний струм і, що важливо, демократичну ціну. Популярністю на ринку України користуються, наприклад, доступні тягові акумулятори HASWING.
  2. Гелеві акумулятори для електромоторів човнів. Гелевим АКБ для електромоторів не страшний глибокий розряд, вони забезпечують нормальний потік при запуску, навіть коли запас заряду закінчується. Відновлюється він досить швидко, при цьому не утворюються токсичні гази. Гелевий варіант не вимагає особливого догляду. За вагою тягові гелеві батареї не б'ють рекорди. Примітно, що при порівняно невеликій масі у них відмінна енергомісткість і разюча кількість циклів (до 3000). Ще один величезний плюс – вони не тонуть у воді.
  3. Літієві. Цей різновид порівняно недавно з'явився на ринку, але вже має попит у власників маломірних суден, як, наприклад, акумулятори для човнових моторів WEEKENDER. Виробники акумуляторів постійно працюють над удосконаленням продукції, що призводить до поліпшення їхніх можливостей. Всі моделі літієвих версій, які ви знайдете в продажу, мають мінімальний відсоток зносу при високій енергоємності. Їхні головні переваги – це мобільність, компактність і здатність швидко поповнювати витрачений заряд. Так само як і гелеві, вони не вимагають специфічного догляду.

Вибір і обслуговування АКБ глибокого розряду – специфіка і нюанси

За своєю суттю рекомендації щодо експлуатації батареї для моторів човнів не мають принципових відмінностей від тих, що призначені для автомобільних двигунів.

Щоб новий зарядний пристрій продемонстрував максимально тривалий термін служби, сконцентруйтеся при виборі на основних його характеристиках:

  • наявність певного типу електроліту;
  • наявність зарядки для поновлення заряду;
  • місткість батареї;
  • сумісність роз'ємів акумулятора і електромотора;
  • напруга;
  • габарити і вага.


Вибираючи ємність, орієнтуйтеся на варіант двигуна, який може бути розрахований як на 12, так і на 24 В. Саме потужність мотора диктує, яку оптимальну ємність акумулятора вибрати. Якщо подібну покупку ви робите вперше і сумніваєтеся в своєму рішенні, завжди є причина звернутися до професійних консультантів інтернет-магазину, де ви зробите замовлення.

Хоча ціна акумулятора для електромотора човна порівняно невисока, а правила експлуатації прості, дотримуватися рекомендацій виробника все-таки слід неухильно.

  1. Будь-які маніпуляції з обслуговування проводити потрібно тільки після його відключення від електроживлення.
  2. Використовуйте виключно надійні кріплення для монтажу.
  3. Ретельно перевіряйте кожен раз міцність з'єднань, оскільки недостатня міцність може стати причиною витоку або окислення.
  4. Заряджати пристрій необхідно тільки до тієї зарядки, яка йшла в комплекті з виробом.
  5. Намагайтеся уникати замикань.
  6. Час від часу знімайте кабель і очищайте від корозії клеми.
  7. Заряджайте батарею повністю, навіть якщо ви не використовуєте її протягом декількох тижнів. Будь-який акумулятор для моторного човна має саморозряд, і під час зберігання він буде розряджатися. Швидкість, з якою це буде відбуватися, залежить від температури навколишнього середовища і від конкретної конструкції самої батареї. Так, наприклад, версії з рідким електролітом будуть розряджатися швидше, ніж гелеві, в середньому вони втрачають 0.7% в день при температурі повітря 25 градусів і до 2% при температурі 38 і вище.

Намагайтеся до вибору обдумано, відштовхуючись від типу пристрою і його конструктивних особливостей.