websity
aquamaniainfo@gmail.com
Пн - Сб: 9:00 - 19:00

В коршику пусто!

Як вибрати кращий надувний човен для риболовлі?

  • 09 11 2020

Для сучасних рибалок якісні надувні човни давно перестали бути недосяжною мрією або купівлею, що вимагає непомірних фінансових витрат. Завдяки різноманітності асортименту на ринку України і доступності моделей, що потрапляють в продаж безпосередньо з заводів виробників або через офіційних дилерів, кожен може вибрати за оптимальною ціною надійний, міцний зносостійкий і довговічний надувний човен для риболовлі. Разом з ним рибалки-початківці і професіонали отримують величезні переваги і відкривають нові можливості для реалізації улюбленої справи.

Доступна ціна, невелика вага, компактні габарити, простий догляд і легке транспортування – всі кращі надувні човни для риболовлі мають ці переваги. Єдине, що ускладнює вибір для покупця, – це розмаїття моделей. Далеко не завжди найдорожчий виріб виявиться ідеальним для вас. Вибираючи найкращі надувні човни ПВХ, слід орієнтуватися не так на бюджет, як на більш важливі критерії, враховувати специфіку експлуатації, місце використання, технологію збирання, вирішувати, який потрібен тип плавзасобу, які габарити, яка вантажопідйомність, чи буде встановлюватися на човен мотор тощо.


У нашій статті ми розглянемо, що таке "кращі надувні човни" з різних точок зору, адже у кожного рибалки будуть свої вимоги до судна. Визначившись з ключовими моментами вибору і вільно орієнтуючись у різновидах надувних плавзасобів, ви зможете зробити вдалу покупку і уникнути поширених помилок.

Як вибрати надувний човен правильно – актуальні поради для першої покупки

Розглядаючи моторні, гребні або легкі надувні човни для риболовлі в об'ємних каталогах спеціалізованих інтернет-магазинів, покупець, щоб не розгубитися в морі пропозицій, повинен чітко відповісти для себе на кілька нескладних питань:

  1. Як часто ви збираєтеся використовувати човен? Чи є у вас місце для його зберігання? Яким чином ви будете транспортувати своє судно до водойми? Якщо ви не маєте ні гаража, ні досить просторого багажника для перевезення в авто, значить, вам потрібно обмежити свій вибір невеликими легкими і компактними моделями.
  2. Скільки людей будуть рибалити на човні? Розв'язання питання, як вибрати надувний човен, можна починати саме з цього моменту. Чим більше рибалок підніметься на борт, тим вищою повинна бути вантажопідйомність плавзасобу, при цьому необхідно подумати про перспективу. Навіть якщо найближчим часом ви плануєте рибалити в гордій самоті, цілком ймовірно, що ваші плани зміняться в майбутньому. Як показує практика, двомісні гребні надувні човни, через свою універсальність, мають найбільший попит в магазинах.
  3. На яких водоймах ви плануєте рибалити і на які відстані ходити? Якщо ваш вибір – спокійна вода на невеликому озері, і сильно віддалятися від берега ви не збираєтеся, то і брати човен під мотор теж немає ніякої необхідності, цілком достатньо вибрати і купити невелику веслову модель. Альтернативним варіантом стане придбання універсального судна з навісним транцем, пристосованого під будь-які завдання. А ось тим, хто мріє здійснювати далекі запливи по річках зі швидкою течією або підкорювати простори великих водосховищ, без потужного мотора не обійтися.

Далі переходимо до оцінки основних характеристик, принципово важливих при розв'язанні питання, як вибрати кращі надувні човни для риболовлі. Щоб вибір не приніс розчарувань, а експлуатація була тривалою, комфортною і безпечною, оцінювати слід, перш за все, два чинники – матеріал і якість виконання (шви).


Що краще купити – надувний човен під мотор або весловий надувний човен?

Щоб остаточно визначитися з питанням, які надувні човни для риболовлі кращі саме для вас, вивчіть основні відмінності між їхніми видами. Вони полягають в специфіці використання, розмірах, наявності або відсутності транця, в особливості конструкції днища і повітряних балонів, а також в типі управління.

Легкі (маленькі) надувні човни

У категорію малі легкі човни потрапляють надувні плавзасоби довжиною 190-230 см. Це виключно одномісні моделі вантажопідйомністю 110-130 кг. Вага їхня становить близько 10-12 кг, мотори на них не встановлюються. Ціна подібних виробів в магазинах і спеціалізованих інтернет-майданчиках незмінно залишається найбільш доступною і демократичною.

Легкі надувні шлюпки простої конструкції ідеально підходять для кемпінгу, одиночної риболовлі або полювання, безпечних подорожей і водного туризму без екстриму.

Гребні надувні човни

Щоб керувати гребним човном 220-300 см завдовжки і діаметром балона 36-40 см, використовуються весла, однак, якщо встановити навісний транець і купити малопотужний двигун (до 3 кінських сил), ви легко перетворите весловий човен в моторний. Гребні надувні човни для риболовлі доступні за ціною, компактні за розмірами, можуть мати цілком пристойну вантажність (195-350 кг), днище у них плоске і м'яке (жорсткість досягається використанням додаткового настилу – слань-килимка або слань-книги).

Для тих хто буде рибалити в водоймах зі стоячою водою або мінімальною течією гребні човни – це кращі варіанти, які тільки можна вибрати. Для переміщення на солідні відстані по бурхливих річках плавзасоби даного типу не призначені.

Надувний човен під мотор

Моделі довжиною 270-330 см, з трьома гермовідсіками, діаметром балона 40 см і вантажопідйомністю 270-420 кг оптимальні для встановлення підвісного мотора. Моторні надувні човни підходять для будь-яких водойм. Швидкохідні і надійні, вони дозволять вам запливати на будь-які відстані і прекрасно проводити час. Риболовля, туризм, спортивні змагання, рятувальні операції – сфера їхнього використання досить широка. Пасажиромісткість досягає 4 осіб.

Залежно від конструкції днища моторки можуть бути плоскодонними і кільовими. Моторні плоскодонні човни через відсутність кіля мають нижчу прохідність і не дозволяють розвинути значну швидкість. Хоча стояти на сланевому днище можна досить вільно, при цьому рибалці потрібно проявляти обережність і навички балансування (конструкція все-таки недостатньо жорстка, тому є ризик впасти в воду). Надувні кільові моделі під мотор вважаються найбільш комфортними і безпечними. Днище в них має специфічну v-подібну форму, конструкції відрізняються стійкістю, що дозволяє розвивати високу швидкість і виходити на глісування. Однозначний плюс кільової надувної шлюпки – це швидкохідність і пасажиромісткість, але необхідно врахувати, що збирати і розбирати таке судно поодинці досить складно.


Кращий надувний човен для риболовлі – переваги сучасних матеріалів

Надувні човни для риболовлі від провідних закордонних і вітчизняних брендів, представлені сьогодні на ринку України, виготовляються з високоякісних матеріалів, що володіють підвищеними експлуатаційними характеристиками. Будь-які гребні або моторні плавзасоби при використанні будуть піддаватися серйозним навантаженням, і це не тільки вода, сонце або бензин, адже завжди є ризик заплисти в зарості очерету, напоротися на гострі камені тощо. Якщо гума, з якої виготовляли надувні човни раніше, не володіла високою стійкістю, то ПВХ забезпечує надійний захист від фізичних ушкоджень та інших негативних зовнішніх чинників. Доступна ціна на надувні човни ПВХ в магазинах України – величезний плюс на користь сучасного матеріалу. Перерахуємо коротко інші переваги виробів з багатошарового ПВХ:

  1. Компактність і легкість. За вагою вироби з ПВХ набагато легші, ніж гумові аналоги. Завдяки компактним розмірам плавального засобу в складеному вигляді, він має високу транспортабельність, переносити і перевозити його можна досить легко.
  2. Простота складання. Щоб зібрати надувний човен не потрібно ніяких специфічних інструментів і особливих навичок. Потрібен всього лише насос.
  3. Легкість в обслуговуванні. На ПВХ будь-які плями видаляються без зусиль, за потреби терміновий ремонт можна зробити навіть в похідних умовах, специфічна підготовка до зберігання не потрібна (присипати тальком, відправляючи "шкуру" на зимівлю не потрібно).
  4. Висока міцність на прокол. У плані міцності армована тканина ПВХ знаходиться просто на недосяжній для гуми висоті.
  5. Довговічність. Якщо вас цікавить питання, як вибрати кращі надувні човни, і ви збираєтеся купити брендову річ за ціною виробника, то зверніть увагу на гарантійний термін. На вироби "Акваманія", наприклад, є 5 років гарантії, але при дотриманні елементарних правил догляду та рекомендацій в інструкції з використання якісний надувний човен з ПВХ може продемонструвати рекордно тривалий термін експлуатації, аж до 25 років.
  6. Зносостійкість. Надувні човни-плоскодонки моторні з ПВХ стійкі до стирання, їм не страшні зарості очерету, їх можна без особливих побоювань витягувати на берег. Дно і борти практично не схильні до проколів і пошкоджень.

Пильної уваги покупця заслуговують також шви, оскільки від їхньої якості безпосередньо залежать надійність і довговічність виробу. Шви можуть бути клеєними (не рекомендується), звареними або вулканізованими. На сьогодні найякіснішим і міцним видом з'єднання є шов з подвійною герметизацією.