websity
aquamaniainfo@gmail.com
Пн - Сб: 9:00 - 19:00

В коршику пусто!

Оформляти чи ні? Нові правила реєстрації надувних човнів в Україні

  • 30 11 2020

Які човни підлягають реєстрації в Україні? Всі надувні човни діляться на 5 умовних категорій: гребні та ін. легенькі плоскодонки, кільові, човни з жорстким і надувним днищем (це дві групи), жорсткокорпусні з балонами. Крім цього, всі малі плавзасоби діляться на категорії за габаритами і наявністю або відсутністю мотора до 5 к.с, 10 к.с. (Особлива увага!), 20 к.с., можливості його встановлення.

А зараз, щоб визначити, чи підлягає реєстрації той чи інший човен, важливий не його матеріал, ПВХ, гума або ще щось, а саме розміри. Ще в 2018 році треба було реєструвати практично всі без винятку судна, завдовжки понад 2,5 м. І моторні, і гребні.


Робили це наступним чином: писали заяву, збирали копії документів на право володіння або купівлі-продажу. Крім цього, потрібно було збирати довідки про наявність заставних зобов'язань або відсутність їх; документи, що стосуються процесу реєстрації, якщо це не "нульовий" човен тощо. І це без характеристик самого човна. Загалом, ціла пачка. Крім того, окремо оформлялися документи і на мотор. Всі перераховані папери пересилали до Києва.

У 2018 році був оголошений новий порядок реєстрації рибальських суден, але як і раніше потрібно було реєструвати всі малі човни, завдовжки понад 2,5 м, всі моторні.

І ось нові правила реєстрації!

Які човни підлягають реєстрації в Укрморрічінспекції (УМРІ) України сьогодні? Спрощений порядок зразка 2018 року був визнаний нелегітимним навесні 2020 року!

Завдяки ініціативі Міністерства інфраструктури у квітні 2020 року нинішній уряд затвердив однозначне ослаблення паперової тяганини при реєстрації маломірних суден. А 30% щасливих власників і зовсім звільнив від неї.

Давайте ще раз трохи згадаємо про те, яких правил потрібно було дотримуватися раніше, які зміни щодо реєстрації човнів в Україні відбулися в цьому році, які документи потрібно зібрати для реєстрації човна сьогодні, якщо ваша модель все-таки підлягає їй. Ще як правильно спілкуватися з УМРІ, щоб отримати якомога швидше рішення про реєстрацію.

Почнімо?

Реєстрація надувних човнів в Україні 2020 року – структура змін

Які човни підлягають фіксації в УМРІ України з весни 2020? На відміну від багатьох інших моментів, де процесуальні норми ускладнюються, УМРІ все-таки полегшила життя любителям активного відпочинку на воді. Зокрема, погляньмо, які ж трапилися зміни в процедурі реєстрації човна. Які ПВХ та ін. судна нині підлягають реєстрації, а для яких папери в Україні не потрібні зовсім. Крім паспорта, звичайно.

  • Тепер не потрібно реєструвати малі плавзасоби завдовжки до 400 сантиметрів, навіть якщо вони оснащені двигуном або декількома двигунами. З єдиною обмовкою, сумарна потужність моторів або 1 мотора не повинна перевищувати 10 кВт.
  • До 8 квітня 2020 року треба було реєструвати всі човни, незалежно від їхніх габаритів.
  • Якщо ви захоплюєтеся риболовлею і у вас є гребний човен завдовжки до 4 м, і при цьому ви займаєтеся виловом риби не в комерційних цілях, ваш човен реєстрації не підлягає. Не потрібно збирати цілу пачку документів для його реєстрації або ж повторної перереєстрації в УМРІ.
  • Знову ж таки, до зміни, можна було не реєструвати тільки гребні надувні човни ПВХ, каркасні тільки тоді, коли вони завдовжки були до 2,5 м. Інші ж потрібно було офіційно оформляти.
  • Якщо раніше спортивні надувні або каркасні човни, а також колекційні, історичні копії та інші не можна було зареєструвати, то сьогодні така процедура може проводитися за бажанням. Тобто реєстрації підлягають усі історичні копії, спортивні судна, але тільки за бажанням власника.
  • І останній момент – нас дуже потішив оновлений алгоритм реєстрації човнів та збору документів в Україні – тепер не потрібно проходити обов'язковий техогляд човна.
  • До 8 квітня 2020 року за проходження процедури реєстрації всі надувні й каркасні човни підлягали не лише перевірці документів, але і техогляду. Зараз же – ні.

Друзі! Попри спрощення процедури реєстрації "малюків" до 4 м, що безсумнівно є позитивним моментом, і скасування обов'язкового техогляду під час проходження процедури реєстрації човна в УМРІ України, увага до "здоров'я" вашого плавзасобу є важливою! А ще до повноцінної комплектації і всіх запасних елементів дооснащення.

Які надувні човни з мотором тепер вимагають постановки на облік

Які човни підлягають реєстрації в Держморрічінспекції України з весни 2020? Тепер все простіше!

  • Обов'язковій реєстрації підлягають всі човни, довжина яких перевищує 4 м.
  • Потрібно обов'язково пройти реєстрацію всім абсолютно човнам, оснащеним мотором, потужність якого є вище 10 кВт. Реєструвати їх потрібно в Судновій книзі України.

Ці човни обов'язково підлягають реєстрації в Держморрічінспекції України, а малі потрібно реєструвати тільки, якщо є бажання.

Увага! Якщо надувний човен оснащений потужним або малопотужним мотором, він підлягає реєстрації теж.

Попри ці обмеження, все-таки процедура реєстрації човнів істотно спростилася. Тепер поговорімо про те, які документи потрібно зібрати, щоб успішно пройти процедуру реєстрації Держморрічінспекції України.


Які документи потрібно зібрати для реєстрації човна в Україні

Країна-виробник – Україна? Список яких документів потрібен для човна, який не підлягає реєстрації обов'язковій?

Якщо ви хочете зареєструвати мале судно, яке не призначене для комерційної діяльності, в тому числі промислового вилову риби та інше ... Ось які ще документи потрібно підготувати перед реєстрацією в Судновій книзі України:

  • сертифікат або паспорт, в якому є відомості про ідентифікаційний номер, марку;
  • найменування та категорія плавзасобу, модель, дата виготовлення;
  • характеристики мотора. Його потужність, обсяг, тип.

Необхідно, щоб були вказані відомості про країну виробника мотора.

Увага!

Мотор підлягає оформленню та реєстрації окремо. Тому, якщо у вас є кілька моторів, можете зареєструвати їх як доповнення до одного човна. Список документів, які потрібно зібрати для реєстрації човна, може дещо відрізнятися залежно від країни-виробника.

  • Товарний чек, видаткова накладна, її копія, договір купівлі-продажу і його копія.
  • У разі оформлення договору з дилером, його договір і інформація про державну реєстрацію продавця;
  • відомості про сплату єдиного ПДВ, довідка, взята у нотаріуса для човнів з мотором до 75 кінських сил або з Єдиного реєстру. Це для більш потужних суден.

Які іноземні човни підлягають реєстрації в Україні з весни 2020? Якщо йдеться про оформлення човна, катера і будь-якого іншого плавзасобу, який зроблений не в Україні, до всього перерахованого вище необхідно додати вантажну митну декларацію, сертифікат на човен, довідку про те, що в попередній країні його зняли з обліку, якщо йдеться про реєстрацію човна, що був в експлуатації.


Також в органі реєстрації можуть вимагати вантажну митну декларацію та копії свідоцтва про державну реєстрацію продавця в країні-донорі, а також копію про сплату єдиного податку.

Що буде, якщо не зареєструвати надувний човен, який вимагає постановки на облік

Попри те, що алгоритм реєстрації був спрощений, а в більш ніж 30% і зовсім скасований, деякі моменти досі є обов'язковими. Якщо не зареєстрований човен, який цього потребував, можна нарватися на неприємності у вигляді штрафних санкцій. Нижче ми представляємо суми, які планують вводити вже на наступний сезон.

Приготуйтеся!

  • Мінімальний штраф – 5 неоподатковуваних мінімумів, а це близько 85 тис. грн.
  • Максимальний штраф – до 30 неоподатковуваних мінімумів, який передбачений за повторне порушення.
  • Єдине попередження, звичайно, тільки перший раз, – це якщо ви не повідомите органи оформлення про зміни, які підлягають внесенню до Суднової книги України.

Які порушення можуть призвести до максимальних грошових штрафних санкцій? Зокрема, управління незареєстрованими суднами, які підлягають цій процедурі. Далі, управління плавзасобами без ідентифікаційних номерів, а також якщо на борту немає необхідних рятувальних, сигнальних засобів, документів або човен перевантажений вантажем чи пасажирами.

Чи підлягають ваші човни оформленню? Які потрібно зібрати документи? Які виникають складнощі та інші нюанси при оформленні? Ми на все це відповіли. А якщо щось неясно, телефонуйте нам!

Друзі, попри те, що правила значно спростили, – це не привід менш уважно ставитися до правил безпеки. Вода не любить ледачих і безтурботних!

Бережіть себе і всього найкращого!