websity
aquamaniainfo@gmail.com
Пн - Сб: 9:00 - 19:00

В коршику пусто!

Як підібрати ідеальний мотор до ПВХ-човна?

  • 16 04 2018

Маєте надувний човен? Може знадобитися і мотор. Він однозначно позбавить вас від веслування, дозволивши при цьому пересуватися по воді швидше і активніше. Як підібрати ідеальний мотор до ПВХ-човна? Оцініть потужність, економічність, розміри і тип енергоносія. Що ще? Безумовно, не пропускайте рейтинги кращих брендів-виробників.

Як вибрати мотор для надувного човна

Двигун – це найдорожчий і найважливіший компонент човна, так що вибирати його потрібно довго і ретельно, не нехтуючи допомогою фахівців. Вам необхідно оцінити потужність, яку він забезпечує, а також швидкість максимального пересування по воді. Як підібрати ідеальний мотор до ПВХ-човна? Вам потрібно вирішити, який тип двигуна ви збираєтеся використовувати. У вільному продажу є електричні мотори і 4-тактні бензинові двигуни. Бензинові двигуни можуть працювати з різною максимальною швидкістю – все залежить від їхньої потужності. При виборі таких моторів необхідно враховувати power limit, встановлений виробником. Більш гучні і габаритні, але продуктивні – така їхня коротка характеристика.


Електричні двигуни обмежують власника човна у швидкості пересування до 8 км / год. Але не тільки швидкість і потужність мають значення при виборі таких агрегатів. Вам необхідно знати тип, фірмове найменування і довжину вала електричного двигуна для ПВХ-човна. Вони, звичайно, більш екологічні і тихі, але менш потужні, а це ще один «вердикт».

Що стосується бренду-виробника, то це справа смаку. Але ми не можемо не відзначити ту продукцію, яка була перевірена тисячами задоволених покупців. Volvo, Suzuki, Mercury, YAMAHA, Cummins, Lehr, Ilmor, Navionics, Evinrude, Parsun, HIDEA – не повний перелік тих виробників, які створюють топові мотори для човнів.

Бензиновий двигун або електромотор для ПВХ-човна: як вибрати

одним з основних моментів, який не можна обділити увагою, щоб підібрати мотор для човна, є потужність агрегату. Чим хороший бензиновий двигун?

  • Орієнтований на низькі експлуатаційні витрати і продовження терміну служби вашого човна.
  • Потужність двигуна в співвідношенні до максимальної потужності (100%): 40% – 60% (70% при невеликих навантаженнях).
  • Абсолютно безпечний у використанні.
  • Відрізняється низьким споживанням палива.
  • Максимальна швидкість – до 60% максимально можливої.
  • Відрізняється оптимальною продуктивністю.

І це тільки ті переваги, які стосуються «слабких» і старіших двотактних двигунів! Є ще і 4-тактні, про які ми згадували раніше. Вони більш досконалі – відрізняються 100% продуктивністю і такою ж максимальною швидкістю. Потужність 4-тактного двигуна до максимальної потужності: 80% – 100%. Якщо вибрати такий агрегат, потрібно бути готовим до того, що пересування по воді буде не просто швидким: на межі безпеки і продуктивності.

Оптимальна потужність бензинового двигуна обчислюється з урахуванням ваги човна (найчастіше фактичної). Наприклад, як підібрати мотор для легкого ПВХ-човна? Досить просто: при вазі судна до 18 кг рекомендована потужність мотора – 2-3.5 кінських сили, які можна перевести в кіловати.

Є плюси і в електромотора. Хоча їх значно менше. Цей мотор обмежений у швидкості до 8 км на годину. При цьому тяга не змусить ваш човен рухатися швидше. Габаритний або негабаритний агрегат – вага мотора в цьому випадку не впливає на швидкість роботи вашого човна. Якраз вага вашого човна має найбільший вплив на той рівень тяги, до якої ви прагнете. Коли ви обчислюєте габарити судна, враховуйте вагу пасажирів, спорядження і мотора – тільки так ви зможете підібрати досить потужний електромотор.

Як альтернативу можна використовувати довжину човна для розрахунку величини тяги. Правило одне – чим довший і важчий човен (через свою фактичну вагу або вагу того, що в неї вантажать), тим вищим повинен бути показник тяги. Наприклад, необхідна тяга для човна завдовжки 3.6 – 3.9 м становить 13 кгс, судна завдовжки 5.1 м – до 22 кгс, а великого боута на 6,7 м – 46 кгс.

Висновок очевидний: якщо у вас скромні запити, ви не прагнете до максимальної швидкості пересування по воді, цінуєте тишу і екологічність, вам варто звернути увагу на електромотор. Якщо ви хочете перетворити гумовий човен на потужний і швидкий фрегат, то для цього відмінно підійде бензиновий двигун. До слова – він може бути також (як і електродвигун) тихим і екологічним, просто буде коштувати дорожче і мати 4 циліндри, замість двох.


Вибір бензинового мотора для човна: пропелер, довжина вала, транець та інші атрибути експертизи

При виборі бензинового мотора потрібно також звертати увагу на перераховані нижче характеристики.

  1. Пропелер. Актуально для тих, хто збирається взяти підвісний мотор. Майте на увазі, що деякі постачальники не включають пропелер в загальну комплектацію. Ми рекомендуємо уточнити питання наявності пропелера з продавцем або консультантом при прийнятті рішення щодо того, який мотор купити. Пропелер дозволяє «тонко» коригувати роботу човна, тому краще порадитися з професіоналом, щоб знайти оптимальну насадку. Можливо, вам краще купити два пропелери, щоб ваш човен міг справлятися з великими навантаженнями? Два пропелери допоможуть вам отримати максимальну продуктивність на всі випадки життя без перевантаження двигуна.
  2. Довжина вала. Довжина вала двигуна, необхідна для вашого човна, є в технічній документації для користувача придбаного мотора. Ви повинні вибрати відповідну довжину вала, щоб двигун не кавітував. Бензиновий двигун має три стандартні довжини, для яких потрібна мінімальна висота транця човна.
  3. Транець. Як тільки ви встановили двигун, упевніться, що це було зроблено правильно. Пластина з антикавітаційним пристроєм має знаходитися на 2,5-5 см нижче донної частини транцевої пластини мотора човна.

Щодо того, чи використовувати звичайний або подвійний двигун, – тут гайдів особливих немає, це скоріше справа смаку і особистих переваг. Скажімо так – з подвійними моторами набагато більше проблем, ніж з їхніми стандартними аналогами.

Електромотор для човна: який вибрати і на що ще дивитися?

Як підібрати ідеальний електричний мотор для ПВХ-човна? Знати тип свого судна і потреби, які він повинен задовольняти. Електричний мотор добре підходить для надувних боутів, байдарок і понтонів. В середньому його акумулятора вистачає на 2-16 годин роботи – звичайно, залежно від швидкості пересування. Для забезпечення роботи електричного двигуна вам знадобиться наступне обладнання.

  1. Батарея (12, 24 або 36 вольтів).
  2. Акумуляторний футляр.
  3. Зарядний пристрій.

Як підібрати електричний або бензиновий мотор до ПВХ-човна? Насправді, це одне з тих питань, на яке немає стандартної відповіді, оскільки все зводиться до особистих вподобань, потреб, фінансових можливостей. Придбати відповідний у всіх сенсах для себе варіант можна у нас. Ми поставляємо сертифіковані мотори для човнів безпосередньо від виробників, володіючи власним виробництвом і 16-річним досвідом у будівництві надувних суден. Максимальний асортимент, контроль якості, 5 років гарантії – не повний список тих плюсів, які гарантовані нашим клієнтам. Звертайтеся та переконайтеся в цьому особисто!